Lot : 27
GALIEN (Claude). Cl. Galeni Pergameni quinta classis. Eam medicina partem, qua ad pharmaciam spectat : exponens, simplicium medicamentoru[m], substitorum, purgantium, antidotorum, componendorum [.]. Basili&e, Froben, 1561 ; 3 ouvrages en un fort vol. pet. in-folio, peau de truie, sur les plats multiples encadrements de motifs et figures à froid, au centre, fers Alde azurés à froid, dos à double nerfs, traces de fermoirs, [Rel. datée 1577], coiffe supérieur arasée, départs de fentes aux mors, un coin abimé. Reliés à la suite, même éditeur, même année : – Cl. Galieni Pergameni sexta classis. Eam chirurgia partem amplectitur, qua ad cucurbitulas, scarificationes, hirudines, derivationem, revulsionem, phlebotomiam spectat [.]. – Cl. Galieni Pergameni septima classis. Curandi methodum tum diffuse tum breviter descriptam, victus rationem in morbis acutis, singulorum morborum facile paranda remedia [.]. Figures dans le texte, lettrines et bandeaux gravés sur bois. Notes marginales de deux mains. Intérieur bien conservé. Bel exemplaire dans une plaisante reliure estampée du temps
Prix marteau : 1000 / 600 €